Recept: Česnekové máslo

Udělejte si chutné česnekové máslo a dresing, který se vám bude hodit nejen ke grilování.

Hovězí na česneku

Nevíte, co s česnekem? Udělejte si hovězí na česneku.

Česnečka

Dejte si skvělou a rychlou česnečku. Určitě si na ní pochutnáte.

Česneková polévka

Nejnovějším receptem je česneková polévka se sýrem. Uvařte si ji i vy.

Recept na výborné masarykovo cukroví.

Česneková pomazánka

Oblíbeným receptem je česneková pomazánka. Je rychlá a hodí se na chlebíčky.

Česnekové slavnosti Rosice 2012

Čtvrtý ročník Česnekových slavností se bude konat v sobotu 22. září 2012 na I. zámeckém nádvoří a v přilehlém zámeckém areálu v Rosicích u Brna. V 9:00 bude otevřena brána na nádvoří, kde se uskuteční česnekový jarmark.

K dostání bude česnek od prodejců z různých koutů Moravy a Slovenska, aranžmá a květinové vazby, řemeslné výrobky, česnekové speciality z masozávodu Hadač a Zapletal. V teplém bufetu si můžete koupit česnekové chuťovky, polévku, topinky, bramboráky, klobásky na grilu, langoše a brambory s česnekem.

Po zahájení vystoupí cimbálová muzika Slovácko mladší, poté rosická dechovka. Odpoledne zpříjemní vystoupení mažoretek Anife, MONA-trio a country skupina Seveři. Děti i dospělí se mohou těšit na dopolední i odpolední pásmo animovaných pohádek v sále ZKC, dílničky ve Středisku volného času a česnekové soutěže. Nebude chybět skákací hrad a trampolíny. Po celý den budou probíhat prohlídky zámku s kostýmovaným průvodcem, bude zpřístupněná expozice skla z rosické sklárny, lovecký salonek a protiatomový kryt v zámecké zahradě. V zámeckém příkopu se budou připravovat tradiční rosické placky a sele na česneku.

Vstupné 30 Kč, ZTP a děti do 3 let zdarma. Česnekové slavnosti pořádá OS Prádelna.

Běžte se podívat na česnekové slavnosti v Rosicích.